Tridi Medya Matterport Türkiye İstanbul İzmir Bodrum Muğla Antalya

+90 212 535 50 50

+90 532 272 08 09

CO-11 Yeşilce Mah. Yunus Emre Cad.

34418 Kağıthane/İstanbul

Pentafoni®

©2018-2019 Tridi Medya. Bir                           markasıdır.

Akıllı Lamba mı?

Her şey akıllı gibi artık. Çevremizde, yaşam alanlarımızda ve hatta özelimizde, yatak odamızda bile, “Hey Google play music” demeye başladığımız ve her an sosyal medya ve akıllı zımbırtıları daha çok kullanmaya başladığımız günümüzde, neden “akıllı lamba” da olmasın ki!

 

İşte akıllı lamba da ne işe yarar dediğimiz anda Philips bize 4 adımda hayatımızı renklendirme deneyimi sunuyor. Elbette muadilleri de var. Yaklaşık 400TL gibi bir fiyata, ciddi anlamda renkleneceğiniz bir sisteme hazır olun!

 

Ve hatta bu sistemi bir de yanınızda taşıyabileceğiniz bir versiyonunu da hayal etmenize gerek yok, Philips Hue Go ile bunu da önceden elbette düşünmüşler.

Aslında söylenecek pek bir şey yok! "Işıkları aç" komutu verdiğinizde Siri size ışıklar açıldı cevabını yapıştırıveriyor ve bir bakıyorsunuz ki ışıklar açık.

 

Aslında buna da gerek yok, sadece ışıkların açılıp/kapanacağı ve hangi mood da/renkte olacağı durumlarını programlamanız ve zamanlamanız kâfi.

 

Daha da ötesi siz eve geldiğinizde ya da evden ayrıldığınızda Philips Hue durumu anlıyor ve ışıkları açıyor ya da duruma göre söndürüyor.

 

Emrettiğiniz zamanda ışıklarınız emrettiğiniz renk ve oranda açık ya da tamamen kapalı. Uyuya mı kaldınız, eğer programladıysanız ışıklarınız kendini çoktan kapatmıştır.

Hatta ses tonunuza göre ışıklarınız kendini düzenleyebilir.

 

Hepsiburada'dan Philips Hue satın almak için

 

Tüm bunları yapabiliyor olmak güzel, hatta bunları evinizde olmasanız da yapıyor olmanız çok güzel. Mi acaba?

 

Dijitalleşmenin son noktasına geldiğimizi düşünenlerimiz varsa eğer, çok yanılıyorlar. Henüz başındayız!

 

Gelecek planlarınızda, eğer zamana ayak uyduramamaktan şikayet edip ağlamak, sızlanmak varsa, planlarınızı gözden geçirin derim. Çünkü henüz, giyilebilir akıllı teknolojiler yaygınlaşmadı.

 

Bir lamba, duya takılmakla kalmıyor da Wi-Fi ağınıza bağlanıyor hatta buna siz de kendinizi mecbur hissediyorsanız, yarı yapay zekânın neler yapabileceğini bilerek yaşamaya başlamalı ve kendinize bir yedek plan, bir çıkış yolu ve elbette, pille çalışan bir radyo ve manyetolu el feneri almayı unutmamalısınız!

 

Benden söylemesi. Sonuçta yukarıdakilerin hepsi elektriğiniz varsa varlar!

 

 

 

Please reload

Önceki Yazılar

March 25, 2018

February 26, 2018

Please reload

Arşiv

Please reload

Etiketler